ASKON’DAN İl Milli Eğitim Müdürü’ne Ziyaret

0

ASKON Adana Şube Başkanı
Recep Çalışkan beraberindeki heyetle Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun’u makamında ziyaret etti.

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri İlker Medeni, Atilla Yağmur, Kurtuluş Şengül ziyarette hazır bulundu. Görüşmede ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesine değindi. Çalışkan şunları söyledi: “Öğreten kalitesi kadar öğrenen kalitesi de önemli. İyi eğitimciler yetiştirmek kadar, onları dinlemeyi bilen, görgü görenek sahibi, insani hasletlere hassasiyet gösteren gençler yetiştirmek için elimizden geleni yapmalıyız.”

Basına kapalı gerçekleşen görüşmede ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, ahlaklı gençler yetiştirmenin önemine de değinerek: “ Geleceği teslim edeceğimiz gençlerimiz, önceki kuşaklara göre çok daha az gerçek sosyal etkileşim içindeler. Teknolojik araçları bağımlılık derecesinde ellerinden düşürmeyen gençlerimiz doğru ve yararlı işlere yönlendirilmeli ve sosyal ortamlara sahip olmalıdırlar. Teknoloji, hızla ilerlerken öğretim yöntemleri de değişmekte ve bireyin kendi kendine öğrenmesinin çeşitli metodları oluşmaktadır. Bu yeni imkanlardan azami ölçüde yararlanılmalı ve bununla birlikte sağlıklı, dengeli, iyi ilişkiler kurabilecekleri arkadaş ortamları oluşturulmalıdır” dedi.

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun bu anlamlı ziyaret için Recep Çalışkan’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerini iletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.