Bin Aydan Daha Hayırlı Bir Gece: KADİR GECESİ

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, 19 Mayıs Salı gününü 20 Mayıs Çarşamba’ya bağlayan gecenin Kadir Gecesi olması nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, “Bu mübarek gecenin, maddi ve manevi her türlü hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada “Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif’in son günlerine doğru yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesi’ni idrak etmenin manevi heyecanını yaşıyoruz. Rehberimiz, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı bu mübarek gece, kulluk bilincini unutmadan Kur’an’ın ışığında yolunu belirleyenler için şüphesiz bir arınma ve bağışlanma fırsatıdır.” ifadelerini kullandı.

Kadir Gecesinin önemine değinen Çalışkan, “Mükâfatının sınırsız olarak verildiği Kadir Gecesi, kendimize dönerek yaşadıklarımızı muhasebe etme gecesidir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)in “Kim Kadir Gecesini, faziletine inanarak ve mükâfatını da Cenab-ı Allah’tan umarak ihya ederse, o kimsenin geçmiş günahları bağışlanır. (Buhârî, Kadir 1)” buyurduğunun nakledildiği müstesna bir gecedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni en içten duygularımla kutluyor, bu mübarek gecenin ülkemize ve tüm insanlığa maddi ve manevi her türlü hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.