Tüm İslam Âleminin Bayramı Mübarek Olsun!

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Ramazan Bayramı münasebetiyle bir tebrik mesajı yayımladı. “Bugün, Cenâb-ı Hakk’ın bir ay boyunca oruç tutan bizlere ikramı olan Ramazan Bayramı’nı kutlama zamanıdır” dedi.

Çalışkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemiz ve İslam âlemi olarak rahmet, mağfiret ve arınma mevsimi olan Ramazan-ı şerifin sonunda yeni bir bayrama daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bir ay boyunca pandemi koşullarında kardeşlik iklimini, dayanışmayı, yardımlaşmayı hep birlikte yaşadık. Şehrimizde, mahallemizde, akrabalarımızla, komşularımızla, kardeşlerimizle, ihtiyaç sahipleriyle, ekmeğimizi, suyumuzu, aşımızı bölüştük. Bugün, Cenâb-ı Hakk’ın bir ay boyunca oruç tutan bizlere ikramı olan Ramazan Bayramı’nı kutlama zamanıdır.

Bayramlar, sıradan bir tatil günü değil, insani ve İslami güzelliklerin, geleneklerimizin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının en güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbirleriyle olan dargınlıklarını unutarak barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları nadide zaman dilimleridir. Koronavirüs salgını tedbirleri çerçevesinde bu bayramda sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle birbirimizi ziyaret etmekten mahrum bir şekilde evlerimizde olacağız. Ancak başta anne ve babalarımız, akrabalarımız olmak üzere tüm dostlarımızı arayarak bu bayramda da gönülleri kazanma gayretinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyor, Cenâb-ı Hak’tan Koronavirüs salgınının bitmesini ve bizi geleneklerimizi yaşayacak şekilde daha nice güzel bayramlara eriştirmesini diliyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.