Çalışkan; “Kudüs, mü’minlerin şehridir. Mekke Allah’ın, Medine Hz. Peygamberin şehridir.”

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Mescid-i Aksa’nın İsrailliler tarafından işgal edilmesiyle ilgili bir basın açıklaması yayımladı. Recep Çalışkan şunları kaydetti:
“Kudüs, Mü’minlerin şehridir. Mekke Allah’ın, Medine Hz. Peygamberin şehridir. Bu üç şehir ve bu şehirdeki ibadethaneler, bütün dünya Müslümanlarını kuşkusuz yakından ilgilendirir. Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik uygulanan baskı, bütün Müslümanlara uygulanmış sayılır. Kudüs sadece Filistinlilerin değildir. Tüm dünya Müslümanlarının şehridir ve bu şehri korumak da biz Müslümanların görevidir.
Fanatik Yahudiler ve israil polisi Aksa’ya baskın düzenledi. İsrail polisi metal dedektör uygulaması başlattı. Bölgede gerilim yükseliyor. Filistinli kardeşlerimiz sabah namazlarını Mescid-i Aksa’nın El-Esbat kapısında kılarak mescidlerine sahip çıkıyor. Ancak bu çabaların desteklenmesi gerekiyor. Zira, İsrail polisi mescidin cemaatine saldırıyor. Yaralananlar oluyor. İsrail güçlerinin aşırı güç kullanarak dağıtmaya çalıştığı cemaatte bulunan Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh Sabri de plastik mermiyle yaralandı. Bütün Arap Dünyası hala sessizliğini koruyor. Kudüs Mü’minlerin sorumlu olduğu bir şehirdir. Aksa da öyle… İsrail işgalci güçlerine, yapmış olduğu uygulamalardan dolayı kamuoyu oluşturarak baskı yapılmalıdır. Bütün dünya Müslümanlarına sesleniyorum: Mescid-i Aksa’ya gidebilenler orada en az bir vakit namaz kılsın. Gidemeyenler, bunu tüm sosyal çevrelerinde dile getirsin. Konuşamayanlar dua etsin,en azından farkında olarak buğz etsin! Bugün tüm Müslümanların dayanışma günüdür. Allah yar ve yardımcımız olsun. Amin”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.