Cennet annelerin ayakları altındadır.

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan anneler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Cennet annelerin ayakları altındadır  hadisini hatırlatan Çalışkan, anne olmanın bütün kadınların hayali olduğunu söyledi.

Bir anne ile evlatları arasındaki ilişki, tüm dünyalara bedeldir diyen ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, anne olmanın sorumluluklarının ağır olduğunu ancak bunu kadınların kaldırabilecek güçte yaratıldığını sözlerine ekledi.

Çalışkan şunları kaydetti  Başta Peygamber SAV efendimizin eşleri olanvalidelerimiz olmak üzere tüm annelerimiz, baş tacımızdır. Anneler, yetiştirdikleri evlatlarına hangi yaşa gelirse gelsinler hep çocuk gözüyle bakar ve onları şefkati ile kucaklar. Bu duygu selini tarif edecek bir cümle kurmak çok zordur. Bu sebeple, annelerimiz büyük bir saygıyı hak etmektedir.Yüce kitabımız Kur an ı Kerim de Anne-babalara öf bile denmemesi gerektiği ifade edilmektedir. Anneye duyulan sevgiyle birlikte yüksek mertebede bir saygıda duyulması gerekir.  Annelerimiz çok kıymetli ve naif varlıklar olarak bizlere armağandır. Onların kıymetini bilmeliyiz. Bu vesileyle tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum.