Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Genel Başkan Yardımcısı Av. Cavit Tatlı, ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan’ı ziyaret etti.

0

Merkezi Ankara’da bulunan Cihannüma Dayanışma Ve İşbirliği Platformu Derneği Genel Başkan Yardımcısı Av. Cavit Tatlı, ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan’ı ziyaret etti.

Cihannüma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Av. Cavit Tatlı, derneğin sadece Ankara’da merkezinin bulunduğunu ve dernek iç tüzüğüne göre başka bir yerde şubesinin olmadığını kaydetti. Cihannüma Derneği hakkında bilgiler veren Tatlı şunları söyledi: “Derneğimiz; insanlığın ortak tarihi tecrübesinden süzülüp gelen yüksek ahlaki, insani değerlerin her ortamda, her şartta ve herkes için savunulmasını amaçlayan bir gönül birliği platformudur. Derneğimiz; tüm dünyada ve Türkiye’de ortak insani değerlerin ihlal edilmesi durumunda maşeri vicdanın derin sesi olarak kamuoyu ve tarih önünde üzerine düşen uyarı vazifesini yapmak üzere aktif bir duyarlılık  sergilemektedir.” Cihannüma Derneği’nin faaliyetleri hakkında da bilgiler veren Av. Cavit Tatlı, şunları ekledi:”Derneğimiz, sosyal alanda yurt içinde ve yurt dışında faaliyet göstermektedir.“

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. ASKON Adana Şubesi’nin çalışmalar hakkında bilgiler veren Çalışkan: ”Anadolu Aslanları İş admları Derneği olarak “Halkı Zenginlik” sloganıyla ülkemizin ve dünyamızın adalet temelinde yeniden şekillendirilmesi için özveriyle çalışıyoruz. Aynı zamanda İş çevrelerinin yararlanmasını sağlayacak platformlar ve fırsatlar oluşturmaya gayret ediyoruz. Üyelerimiz arasındaki sosyal, ticari ve milli şuuru geliştiren yaklaşımlarla İşbirliği alanları ve projeleri üretiyoruz.” dedi.

Çalışkan, Av. Cavit Tatlı’ya nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederek günün anısına bir plaket takdim etti.