“Ülkemize ve insanlarımıza yönelik özellikle son dönemde artan bu saldırıların failleri kim olursa olsun Allah’ın izniyle emellerine ulaşamayacaklardır.”

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırısı hakkında bir basın açıklaması yayınladı.

Çalışkan açıklamasında şunları söyledi:
Atatürk Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminali’nde meydana gelen patlamalar neticesinde bir çok vatandaşımız hayatlarını kaybetmiş, bir çoğu da yaralanmıştır. Menfur saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.
Saldırıların Atatürk Havalimanı’nda yapılmış olması uluslar arası yankı uyandırmak amacını taşımaktadır. Ülkemize ve insanlarımıza yönelik özellikle son dönemde artan bu saldırıların failleri kim olursa olsun Allah’ın izniyle emellerine ulaşamayacaklardır. “Allah, tuzak kuranlara karşılık verenlerin en iyisidir.” ayetini bir kez daha hatırlamalıyız. Her türlü, aracı kullanarak tek tek ya da toplu halde masum insanlara saldıranlar muhakkak hassas terazilerde yargılanacaklardır. Acımız büyüktür. Bu saldırıdan önceki saldırılarda olduğu gibi, metanetli olacağız, kenetleneceğiz ve topraklarımızda düşmanlık edenlerle mücadele edeceğiz.
Ülkemizin, devletimizin başında bulunan yetkililerimiz gereken talimatları vererek asayişi sağlamaya yönelik adımları atacaklardır. Onları bu tür saldırılar karşısında her daim destekliyoruz. Terörün her türlüsünü kınıyor bir kez daha hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, yakınlarına da baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.