Çalışkan: “Üreten, İstihdam Sağlayan Kişi ve Kurumlara Sahip Çıkılmalı”

0

10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla ASKON Adana binasında yerel basın mensuplarının katılım sağladığı yemekli program düzenlendi.

10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla ASKON binasında yerel basın mensuplarının katılım gösterdiği yemekte, her yıl 9 Ocak’ta basınla bir araya geldiklerini söyleyen Çalışkan, basının önemini TEMSA olayında bir kez daha anladıklarını söyledi. Çalışkan, “TEMSA olayı bizlere bir şey öğretti. Adana’daki firmalara ve iş adamlarına sahip çıkılması gereğini bir kez daha hatırlattı. Üreten, istihdam sağlayan her kişi ve kurumlara sahip çıkılmalıdır. Üretim ve istihdam yapanların her zaman arkasında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.” dedi.

Programda bulunan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı (CİB) Bölge Müdürü Mustafa Keleş, daha önce il müdürlüğü olarak 12 personelle hizmet verirken yeni yapılanma ile birlikte Bölge Müdürlüğü olarak 40 personelle hizmet vereceklerini söyledi. CİMER ile ilgili vatandaşlara da hizmet edeceklerini kaydeden Keleş, “Bugüne kadar bütün medya mensuplarına eşit ve adil hizmet verdik, vermeye de devam edeceğiz. Ben Adana basınına özellikle teşekkür ediyorum, istisnalar hariç bütün basın mensupları ve kuruluşları birbirleriyle uğraşmıyor, ilimize ve bölgemize hizmet ediyorlar” diye konuştu.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ise, ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan ve yönetim kurulu üyelerine davetlerinden dolayı teşekkür etti. Esendemir, “TEMSA gibi, yerel TV’ler, gazeteler ve radyolar da destek kapsamına alınmalıdır.” şeklinde konuştu.

Program sonunda, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı (CİB) Bölge Müdürü Mustafa Keleş’e ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’e günün anısına Başkan Recep Çalışkan hediye takdim ederek katılımlarından dolayı tüm basın mensuplarına teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.