Askon Adana Bülten – Ekim-Kasım-Aralık 2014

0

Merhaba kıymetli ASKON dostları, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Adana Şubesi olarak üç ayda bir yayımladığımız bültenimizin yeni sayısı ile hepinizi en içten dileklerimle selamlıyorum.

ASKON’da Genel Kurul Heyecanı
Geçtiğimiz üç aylık süreçte, ASKON ve Adana için oldukça hareketli günleri geride bıraktık. Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin 9. Olağan Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başkabakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da teşrifleriyle, İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi.
ASKON 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın açılış konuşmasında söz alan Genel Başkan Mustafa Koca, hem ekonomik krizlerin derin arka planlarının, hem de siyasal krizleri organize edenlerin bulunduğunu belirterek, evrende meseleyi fark edenlerle, meseleyi organize edenler arasında ciddi bir çekişmenin kaçınılmaz hale geldiğini kaydetti.
Faiz ve enflasyonun bir sebep-netice ilişkisi; faizin sebep, enflasyonun da netice olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması, sık sık ASKON üyelerinin alkışlarıyla kesildi. Erdoğan’ın, “Bazıları diyor ki, ‘Cumhurbaşkanı bunlara cevap verir mi?’ Ben alışılmış cumhurbaşkanı değilim, olmayacağım!” sözlerinden sonra tüm salon ayağa kalkarak dakikalarca alkışladı.

ASKON 9. Olağan Genel Kurulu, Genel Başkan Mustafa Koca’nın yeniden Genel Başkanlığa seçilmesi ile son buldu. Değerli Genel Başkanımız Mustafa Koca’yı tebrik ederken, yeni başkanlık döneminde de başarılar diliyoruz.
Başbakan Davutoğlu ve Başkan Kamalak Adana’da
Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, partisinin olağan il kongresine katılmak üzere Adana’daydı. Enerji Bakanı Taner Yıldız, Kültür ve Turizm Bakanı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik, Adana Valisi Mustafa Büyük ve AK Partili milletvekilleri başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İlçe Belediye Başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ve oda başkanlarıyla birlikte ASKON Adana Şubesi olarak bizler de, Başbakan Davutoğlu’nu karşıladık. Başbakan Davutoğlu, Adanalılarla gurur duyduğunu söylerken, Adana’nın plakada olduğu gibi siyasette de öncü bir şehir olduğunu dile getirdi.
Davutoğlu’yla birlikte Adana’yı ziyaret eden bir başka isim de, Saadet Partisi Olağan İl Kongresi için şehrimize gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’tı. Kongreye, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Süleyman Çalışkan, Adana Sanayi Odası Başkan Yardımcısı İmam Gazali Hiradağı, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile birlikte, dernek olarak bizler de katıldık.
Faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor
ASKON Adana Şubesi olarak bizler de faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Geçtiğimiz süreçte Adana Valisi Sayın Mustafa Büyük’ü derneğimizde misafir ettik.
Yine üyelerimizin biraraya gelerek kaynaşması amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerimizde, Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu ve Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık’ı ağırladık.
Prof. Dr. Hamdi Döndüren, geçtiğimiz dönemdeki etkinliklerimize katılan bir başka konuğumuz oldu. Sayın Döndüren, “İslam’da Ticari Meseleler” konuşmasında işlediği “Dürüst Ticaret” konusu ile üyelerimize değerli bilgiler verdi.
Dernek olarak üye ziyaretlerimizi de devam ettirerek; Aksu Matbaası, Baysallar Grup,  Gürpa Mobilya, Kayalar Tekstil, Münür Oto ve Salih Bebe’yi ziyaret ettik.
ASKON Adana Şubesi olarak, hayırlı işlerle ve etkinliklerle, sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz inşallah.
Selam ve dua ile…