Askon Adana Bülten – Temmuz-Ağustos-Eylül 2014

0

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Adana Şubesi olarak üç ayda bir yayımladığımız bültenimizle yeniden sizlerle birlikteyiz. Sizlerden ayrı kaldığımız süreçte, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’i ve mübarek Ramazan Bayramı’nı geride bıraktık. Ramazan’ın tüm dostlarımız ve Müslümanlar için hayır, rahmet ve ibadet dolu bir ay olmuş olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum.

ASKON Adana Şubesi olarak bizler de, yardımlaşma ve paylaşmanın adı olan Ramazan’da, halkımıza hizmet etmenin gurur ve mutluluğunu, düzenlemiş olduğumuz iftar çadırı ile yaşadık. Hayırsever işadamlarımız, üyelerimiz ve vatandaşlarımız vasıtasıyla, Ramazan ayı boyunca, her gün iftarda halkımıza hizmet veren çadırımızda, 40 bin kişilik iftar yemeğinin dağıtımı yapıldı. Emeği geçen tüm dostlarımıza, bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.
Geride bıraktığımız süreç, Orta Doğu’daki Müslümanlar için kan ve gözyaşıyla dolu geçti. Filistin’de, Suriye’de, Mısır’da ve Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz, tarifsiz acılar ve büyük zulümler yaşadı. Bizler de, dualarımızla bu kardeşlerimizin yanında olmaya çalıştık. Onlar için yaptıklarımız ise, tabi ki bununla sınırlı değil. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın öncülüğünde düzenlenen “Gazze’ye İlaç Ol” kampanyasıyla, buradaki kardeşlerimiz için yardım topladık. Birçok televizyon ve radyo kanalının katılımıyla düzenlenen ve 4 saat süren canlı yayında; sanat, spor ve siyaset dünyasının ünlü isimleri ile vatandaşlarımız, yaptıkları bağışlarla Gazze’nin yaralarının sarılmasına destek verdiler.
Dernek olarak resmi kurum ve kuruluşlara yaptığımız ziyaretlere de hız kesmeden devam ediyoruz. Hüseyin Avni Coş’tan boşalan koltuğa atanan, yeni Adana Valisi Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret ederek; derneğimiz, faaliyetlerimiz ve Adana’nın sosyo-ekonomik durumu hakkında bilgiler verdik.
Vali Büyük’ten sonra, Mart 2014 seçimlerinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Hüseyin Sözlü’yü ziyaret ettik. Değerli başkanımızla Adana’nın sorunları ve çözümleri hakkında görüş alışverişinde bulunup; şehrimizi daha ileriye taşıyacak adımların atılması için işbirliği sözü verdik.
ASKON olarak geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz ilçe belediye başkanları ziyaretlerimize devam ederek, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret ettik. Adana’nın her ilçesinde olduğu gibi Çukurova’da da, vatandaşlarımız için hayırlı olacak her organizasyonun içerisinde olacağımızı belirterek, kendisine yeni görevinde başarılar diledik.
Yaptığımız ziyaretlere ek olarak, Şuurlu Öğretmenler Derneği’ni (ÖĞ-DER) şubemizde ağırladık. Şube Başkanı Ekrem Ulu ve beraberindeki üyelerden, derneğin faaliyetlerini dinleyip, gelecekte birlikte yapılabilecekler üzerine konuştuk. Daha önce makamında ziyaret ettiğimiz Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan da, yaptığı iade-i ziyaret ile derneğimizi onurlandırdı.
Diğer etkinliklerimiz hakkında detaylı yazılarımızı ve değerli üyelerimizden Dr. Necmettin Çalışkan’ın, Balkanlar gezisiyle ilgili notlarını kaleme aldığı yazı dizisini bültenimizin ilerleyen sayfalarında bulabilirsiniz.
ASKON Adana Şubesi olarak, üyelerimizin ve tüm vatandaşlarımızın faydalanacağı hayırlı etkinlikler ve haberlerle karşınızda olmaya devam edeceğiz…
Selam ve dua ile…