ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çalışkan şunları söyledi:

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çalışkan şunları söyledi:

“Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece kutlayacağımız Regaip Kandili, bizler için bir müjdedir. Mü’minlerin kalplerine, akıl ve feraset sahibi kişilerin fikrine inen bir müjde… Doğru ve yararlı işler yapanların büyük mükafatı olan cennete giden yolda, ruhların terbiye edilmesi, huzur ve saadetin tesis edilmesi için yapılacak olan ibadetlerin habercisi olan üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandilini idrak etmek, Mü’minler için bir müjdedir.
Bu gece, kıymetli ve rağbet edilmesi gereken bir rahmet gecesidir. Allah (cc) inşallah Mü’minlere bol bol ikram eder bu gecede…Bu ve benzeri geceler, düşünmek, ibret almak, nefsi düzeltmek için bir fırsattır… Allah (azze ve celle) kullarına bir çok lütuf ve ihsanda bulunmuştur. Bu geceler, üzerimize yağmur gibi yağan hayır ve bereket geceleridir.
Bu vesileyle, günahlardan arınmak için, kedimize gelmek için, fıtratımıza uygun hareket etmek için bugünleri değerlendirebiliriz. Yakınlarımız, çevremiz ve komşularımızla olan ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmek için üç ayların başlangıcını ve Regaip Kandilini bir aydınlatma ışığı olarak değerlendirebiliriz.
Tüm karanlıkları aydınlatan bir fener gibidir kandiller. Bu vesileyle Milletimizin ve İslam Aleminin huzuruna, birliğine vesile olması dileğiyle Regaip Kandilinizi tebrik eder, bu gecenin hidayet kaynağı olmasını dilerim. Kandiliniz, kandilimiz mübarek olsun.”