ASKON Başkanı Recep Çalışkan Kurban Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı…

0

ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Adana Şube Başkanı
Recep Çalışkan Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çalışkan’ın mesajında şunları kaydetti:

“Bayramlar bizlere kardeşlik duygularını en güzel şekilde yaşatan Yüce Allah’ın(cc) birer hediyesidir. Aileler, akrabalar bayramlarda kucaklaşır, gurbette olanlar bir araya gelme fırsatı bulur. Kurban Bayramı ise kardeşlik duygularında Mü’minleri zirveye götüren “paylaşma hasleti”ni  beraberinde getirir. Yalnızca Allah’a (azze ve celle) adanan Kurbanlar, onun ismiyle kesilir ve bir kısmı hane içinde, bir kısmı dostlar ve komşularla, bir kısmı da fakir fukara ile paylaşılır. Bolca zikirlerin yapıldığı bayramlarda namazlar da bir başka kılınır. Çocuklar babalarının elinden tutarak bayram namazına gider, ömür boyu unutulmayacak hatıralar bayramlarda doğar.

Maddi zenginlik peşinde koşan nefislere manevi bir zenginlik zuhur eder, bayramlarda… Dünyaya geliş amacını gözden geçirme fırsatı bulur pek çok kişi… Hazinesi bol olan Yüce Mevla, kullarına maddi zenginlikleri hesapsızca verdiği gibi dileyen herkese de manevi hazinelerinden hesapsız vermektedir. Allah (azze ve celle) kullarından, kulluk vazifelerini yerine getirmelerini, Allah’a ve Elçisine saygı göstermelerini emretmektedir. Herşeyin Yaratıcısı ve sahibi olan Yüce Allah, kullarını sevmekte ve bağışlamak için her kapıyı açmaktadır. Bizlere düşen, Rabbimizin çağrısına kulak vermek ve kulluk vazifemizi hakkıyla yerine getirmektir.

Mekke’de Hac vazifesini yerine getirmek üzere Kutsal Topraklarda bulunan Hacılar, “Lebbeyk Allahümme lebbeyk, lebbeyke la şerike leke lebbeyk, inne’l-hamde ve’n-ni’mete leke ve’l-mülk, lâ şerike lek.” nidalarıyla Rabbimize niyazda bulunurlar. O’na olan bağlılık ve teslimiyetlerini ifade ederler. Allah için Kurban keserler.  Arefe günü arafat’a çıkarak; Arafat Vakfesini yaptıktan sonra hacı olurlar. Bu yıl Hacı olmak üzere Mekke’ye giden tüm kardeşlerimizin dualarının kabul olmasını diliyoruz. Allah herkese Hac ibadetini nasip etsin inşallah…

Bu güzel bayram vesilesiyle hastalarımıza şifa, mahkumlarımıza sabır ve selamet diliyoruz. Allah (cc) şirk dışında bütün günahların af edilebileceğini kullarına bildiriyor. İçten bir pişmanlıkla -kendi nefsimizden başlayarak- Rabbine dönen ve ömrünü son nefesine kadar Allah’a (cc) adayanların kurtuluşa ermesi için dua ediyoruz. Geçmişten günümüze gelen birlik, hoşgörü anlayışımızı muhafaza ederek nice bayramlar geçirmenizi diler, Kurban Bayramınızı kutlarım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.