ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI: EĞİTİMDEKİ ÖNEM VURGULANDI

0

Ülkemizde her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak coşkuyla kutlanıyor. Bu özel günde, Anadolu Aslanları İş adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan’ da bir mesaj yayımlayarak eğitim ve öğretimin kritik önemine dikkat çekti.

Çalışkan, mesajında günümüzde ahlak ve maneviyatın zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, bu zorlu günlerde öğretmenlerin üstlendiği rolün daha da önem kazandığını vurguladı. Öğretmenlerin gençlerin yetişmesinde gösterdiği gayretin takdire şayan olduğunu ifade eden Çalışkan, bilinçli ve eğitimli gençlerin yetiştirilmesinin toplumun gelişimi ve ilerlemesi için kilit bir faktör olduğuna işaret etti.

Çalışkan, mesajında, “Hayırlı Nesiller” yetiştirmenin sadece öğretmenlerin değil, toplumun ortak sorumluluğu olduğunu belirterek, her kuşakta bizlerin imzasının bulunduğunu hatırlattı. Ayrıca, gençlerin ve öğretmenlerin sahip olduğu imkanların artmasıyla geleceğe güvenle bakılabileceğini vurgulayarak, bu alandaki sorumlulukların üzerine düşen görevler olduğunu ifade etti.

Çalışkan, mesajını, hayatta olan ve emek veren tüm öğretmenlere hürmetle ellerinden öperek, eğitim camiasının değerli üyelerini saygı ve sevgiyle selamladı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Çalışkan, eğitimin önemine dikkat çekerek, bu alandaki çabaların toplumun geleceği için hayati bir rol oynadığını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.