YÜCE RABBİMİZE SONSUZ HAMD VE SENALAR OLSUN…

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Regaib Kandili dolasıyla bir mesaj yayımladı. Çalışkan mesajında şunları söyledi:

Bizleri bu mübarek mevsime ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamd ve senalar olsun. Bu ayları nasıl değerlendireceğimizi öğreten Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya salât ve selam olsun.

Çalışkan, “Regaib Gecesi, üç ayların başlangıcını müjdeleyen kutsal bir zaman dilimidir. Bu gece, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekiştiği, dualarımızın kabul olduğu bir fırsattır. Özellikle dünya genelinde yaşanan zorluklar ve çatışmalar karşısında, Regaib Gecesi’nde bir araya gelerek yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutmalıyız” dedi.

Çalışkan, Filistin meselesinin sadece Müslümanların değil, insanlığın meselesi olduğuna da dikkati çekerek, 75 yılı aşkın bir süredir baskı altında zulüm altında inliyorlar. Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve bundan sonra da olmaya devam edeceğimizi ifade ediyorum.

ASKON Adana Şube Başkanı, bu özel gecenin insanların kalplerini temizlemesi, sevgi ve merhamet duygularını artırması açısından önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Ayrıca, özellikle zor durumda olan insanlara yardım elini uzatmanın ve toplum içinde dayanışmayı güçlendirmenin önemine vurgu yaptı.

Çalışkan, “Bu mübarek gecede, sadece dualarla değil, aynı zamanda çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunarak, onların yükünü hafifletmek de bizim görevimizdir. ASKON olarak, toplumumuza daha fazla hizmet etmek, yardımlaşma kültürünü yaymak adına çaba göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu bereket mevsiminde Sevgili Peygamberimiz (s.a.s)’in şu duası dilimizden düşmesin. “Allah’ım! Receb ve Şaban aylarını hakkımızda mübarek eyle, bizi Ramazan ayına ulaştır.”

Çalışkan, bu duygu ve düşüncelerle Regaib Kandili’nin tüm İslam aleminin birlik ve beraberlik içinde geçmesini dileyerek, duaların kabul olmasını temenni etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.