Askon Adana Bülten – Mayıs 2013

0

Selamların en güzeli üzerinize olsun. İnsanlığın kendini ifade etme ihtiyacı, binlerce yıldır süregelen bir gerçektir. Bu ihtiyaç, topluma duyurulan beyanların kendine has bir zemin bulmasına yol açmıştır.

Duygu ve düşüncelerin beyanlara dönüşmesi ve mesaja uygun mecralarda ilan edilmesi, hep çağın imkânlarına göre mümkün olmuştur. Hititler ve Persler, yazılarını kilden tuğlalar üzerine ucu sivri bir çubukla yazarlarmış. Çağlar sonra kalem icat edilmiş. İlk matbaanın ise, ağaç oyma tekniği kullanılarak, M.S. 593’te Çin’de kurulduğu söylenir. Günümüz imkânlarına baktığımızda kalemin yerine klavyeyi, matbaanın yerine bilgisayarı daha çok kullanmaya başladığımızı söyleyebiliriz. Ama ne kalemden ne de matbaadan vazgeçtik. Bugün baş döndürücü bir hızla ilerleyen teknolojiyi sonuna kadar kullanarak çağa ayak uyduruyoruz. İnternet sayesinde bilgiyi çok hızlı bir şekilde topluma aktarabiliyoruz. Tüm bu gelişmeler ve geleneksel alışkanlıklarımız bir arada yaşamaya devam ediyor. Bu bülteni sizleri için özenle hazırladık. Ayda bir yayınlanacak olan bültenimizde derneğimiz hakkında bilgiler yer alacak. ASKON Adana Şubemizin faaliyetleri, etkinlikleri, kurum ziyaretleri ve daha pek çok konuda duyurularımız olacak. Bu ilk sayımızda Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş’la gerçekleştirdiğimiz röportajımızı bulabilirsiniz. Adana’mızın değerli Emniyet Müdürü A. Zeki Gürkan Beyefendinin bizleri ziyareti hakkındaki haberi, futbol turnuvamız hakkındaki yazımızı, Sayın Zeki Kıvanç’ın Sanayi Odası seçimleri ile ilgili adaylığı hakkındaki haberimizi ve Muammer Çalışkan Beyefendi’nin Ticaret Borsası yeni dönemi hakkındaki açıklamalarını okuyabilirsiniz.
Yeniliklerin bizlere verdiği enerjiyi her zaman iyiye yöneltmek için çalışıyoruz. Anadolu Aslanları İşadamları Derneği olarak insanlık için “haklı zenginlik ”ten yanayız. Ticari hayatın İslami ilkeler doğrultusunda yaşanması en büyük temennimiz.

Selam ve dua ile.