ASKON Adana Bülten – Ocak-Şubat-Mart 2018

0

Merhaba ASKON dostları… Yeni bir bültenle daha sizlerleyiz. 2018’in ilk çeyreğinde pek çok hadiseye tanık olduk. Ülkemiz Suriye’ye operasyonlar gerçekleştirdi ve zaferle döndük Elhamdülillah.

Bu süreçte gerek Fırat Kalkanı gerekse de Zeytin Dalı Oparasyonları başarıyla tamamlanmış, Afrin gibi kritik öneme haiz bir bölge esas sahiplerine teslim edilmiş, ülkemize uzanan eller kırılmıştır. Teröristler adeta arkalarına bakmadan kaçmışlardır. Ben bu süreçte canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine Cenab-ı Allah’tan (cc) sabırlar diliyorum.
Sevgili dostlar, ASKON Adana Şubesi olarak bu üç aylık dönemde pek çok faaliyetlerde bulunduk. Bunlardan biri Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan konferansı idi. Halkımızın yoğun katılımı ve teveccühü ile gerçekleşen program, hamd olsun verimli geçti. Öte yandan İzmir’den gelen ASKON heyeti ile istişarelerde bulunma fırsatı bulduk. İş Geliştirme Programı çerçevesinde İzmir heyetini üye işletmelerimize götürerek çeşitli temaslar kurmalarını sağladık. Birlikte şehrimizin ileri gelenleri ile görüşmeler yaptık. Sayın valimizi, Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve diğer oda başkanlarımızı ziyaret ettik.
Bir diğer önemli etkinliğimiz ise Prof. Dr. Ender Serin semineriydi. Bu seminerde Helal Gıda konusu masaya yatırıldı. Üyelerimiz için son derece faydalı bir program oldu. Öte yandan Oda başkanlık seçimleri dolayısıyla aday başkanları İl binamızda konuk ettik ve yeni dönem için projelerini dinledik. Saadet Partisi İl başkanlığı ziyaretimiz ve ilçe başkanları ile de görüşmelerimiz oldu. Güncel ve aktüel konularla ilgili basın açıklamalarımız medyanın çeşitli organlarında yer buldu. Gündemi yakından takip ederek üyelerimizle paylaştık. Zaman zaman kahvaltı programları tertip ederek üyelerimizle kaynaşma ortamı sağlamaya çalıştık.
Değerli dostlar, manevi atmosferiyle huzur ayları olan üç aylara girmiş bulunuyoruz. Rabbimizin bizlere büyük bir lütfu olan Ramazan ayının habercisi olan üç ayların başlangıcı vesilesiyle daha çok hayırlı ameller üzere olmayı Cenab-ı Allah’tan (cc) diliyor, hepinizi sevgi saygı ve muhabbet dileklerimle selamlıyorum.

Bir sonraki sayımızda görüşmek dileğiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.