ASKON Adana Şubesi Bülten: Nisan-Mayıs-Haziran 2018

0

Merhaba kıymetli ASKON dostları, Allah’ın (cc) selamı üzerinize olsun… ASKON Adana Şubemizin her üç ayda bir yayınladığı “ASKON BÜLTEN” ile bir kez daha sizlerleyiz. 18 Nisan’da Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçime gideceğini açıkladı.

 Bu haber ülke gündeminde birinci sıraya oturdu. Erken seçim kararı ile Türkiye, hızlı bir şekilde seçimlere girmiş oldu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, 24 Haziran Seçimleri ile uygulanmaya başladı ve ülke genelinde pek çok gözlemci pozitif mesajlar vermeye başladı. Seçimlerin erkene alınması aslında ekonomideki göstergelerin negatif seyri dolayısıyla önem arz ediyor.
Öte yandan, ülkemiz bir acı haberle sarsıldı. Tren kazasında hayatlarını kaybedenler ve çok sayıda yaralananlar oldu. Konuyla ilgili ihmallerin olduğu yönünde değerlendirmeler yapıldı. Ancak  giden geri gelmiyor. Umarız, denetleme mekanizmaları daha etkin bir biçimde çalıştırılabilir.
15 Temmuz’un yıl dönümünü yaşıyoruz. Şehitlerimizin acısını hala yüreğimizde hissediyoruz. Ülkemiz, tarihi bir gün yaşamış, vatan hainlerinin saldırısına maruz kalmıştı. Milletimiz tarih şuuruyla, dedelerinin izinden giderek göğsünü siper etmiş, cennet vatanımızı sivil bir direnişle kurtarmıştı. Bu özel gün, elbette tüm dünya Müslümanları için de bir umut olmuştur. Tüm mazlumların umudu olan Türkiye, ümmetin bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğini, onlara geçmişte olduğu gibi yeniden adaleti, İslam’ın selametini götüreceğinin işaretlerini vermiştir.
Öte yandan, son birkaç aylık süreçte ASKON ’u ziyaret eden dostlarımız oldu. Gazze Eski Ekonomi Bakanı Yardımcısı ASKON’ u Ziyaret Etti. İmam Hatip Lisesi Ve Talebelerini Koruma Derneği, Milli Gazete ve Evrensel Hafızlar Derneği temsilcileri ile bir araya geldik. Her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak İftar Çadırı etkinliğimizi bu yıl da gerçekleştirdik. Üyelerimizin ve iş adamlarının katkılarıyla 30.000 kişiye yemek dağıtıldı. Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, teşrif ettiler. Vergi Dairesi Başkanımız bizleri ziyaret ettiler.
Son olarak sevindirici bir haberle bu sayımızda sizlere veda edelim. Adana’da 12 sanayi kuruluşumuz Türkiye’nin en büyük ilk 500 firması arasına girmeyi başardı. Bu sayının daha da artmasını diliyoruz. Başarılı iş adamlarımızı tebrik ediyoruz.

Sağlıcakla kalın…

Recep ÇALIŞKAN
ASKON Adana Şube Başkanı

Bültenimizin Nisan-Mayıs-Haziran 2018 | 22. sayısını incelemek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.