ASKON Adana Şubesi Bülten: 2019 / İkinci Yarıyıl

0

Değerli ASKON Dostları,

Son görüşmemizden bu yana geçen 6 aylık bir zaman diliminden sonra tekrar sizlerleyiz…

Geçen zaman içerisinde ASKON ailesi olarak gündemi takip ederek gündemde kalmaya devam ettik. Hatay’ın yanı başındaki İdlib’de yaşanan insani kriz bizleri çok endişelendiriyor. Suriye’deki iç savaş bu vilayetin demografisini dramatik bir şekilde değiştirdi. Evinden, vatanından göç eden insanların yaşam mücadelesi ne yazık ki içler acısı bir durumda. İdlib’de yaşanan katliam ve soykırımı durdurmak için imkân dâhilinde tüm ülke olarak elimizden geleni yapmalıyız. Katliamdan kaçarak Türkiye sınırı yakınına göç edenlerin sayısı ise 2019 yılında bir milyonu aştı.

ASKON Adana Şubesi ve Adana Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü tarafından, koruma ve bakım altında bulunan 4-18 yaş grubundaki çocuklar için ortaklaşa düzenlenen ‘‘Uçurtma Şenliği’’ etkinliğimizi gerçekleştirdik ve çocuklarımızın mutlu bir gün geçirmelerine vesile olmaya çalıştık.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından yılın son gününde, yüzlerce noktada, şehirlerin anası (Ummü’l Kurâ) Mekke’nin Fethi; şanına yakışır programlarla yurdun dört bir yanında yâd edildi. ASKON olarak Türkiye’nin 81 ilinde ve 600 noktasında büyük coşkuyla kutlanan “Mekke’nin Fethi’nin 1389. yılı etkinliklerine katıldık.

Avukat Erdinç İpek’in sunumuyla “Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanunun Uygulanması” konulu program düzenleyerek üyelerimize faydalı bilgiler vermeye çalıştık.

Şube olarak ‘Girişimciliği Geliştirme Desteği’ adı altında eğitimler vermeye devam ediyoruz. Eğitimlere ara vermeden devam ederek girişimci arkadaşlarımıza Allah’ın izni ile faydalı olmaya devam edeceğiz.

Her zaman olduğu gibi ASKON olarak ziyaretlerimiz devam etti. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Seyhan Müftüsü Mehmet Yaman, KOSGEB İl Müdürü Mehmet Eren, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı makamlarında ziyaret ettik. Bizleri ziyaret etmeye gelen Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman ve Sevgi Evleri Müdürü Fatih Ataşlı’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerimizi ilettik.

Tüm etkinlikler, program ve ziyaretlerimizle ilgili daha detaylı bilgiye bültenimiz içerisinden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki sayımızda görüşünceye dek hoşça kalın, dostça kalın.

Allah’a emanet olmanız dileğiyle.

Bültenimizin 2019 | İkinci Yarıyıl 27. sayısını incelemek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.