Şubat’ın Bir Adı Da “Şehadet”

0

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, “Şubat/Şehadet” ayı hakkında basın açıklamasında bulundu.

Takvim yaprakları Şubat ayını gösterdiğinde Alem-i İslam’ı ayrı bir hüzün kaplıyor. Şubat ayının şehadete açılan kapısından birçok âlim ve davetçi birer birer Hakk’a yürüyerek şehadet şerbetini içtiler. Bu yüzden Şubat ayı “Şehadet” ayı olarak anılmaktadır. Şubat ayı şehitlerimizden bazıları: İskilipli Atıf Hoca (4 Şubat 1926), Hasan El-Benna (12 Şubat 1949), Malcolm X (21 Şubat 1965), Metin Yüksel (23 Şubat 1979).

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, “Şubat, ‘Şehadet’ ayı olarak bilinir. Bu ayda özellikle, şehadetleri Şubat’a denk gelenleri hatırlar, bize bıraktıkları mücadelenin güzelliğini, onların öncülüğünü ve hizmet ettikleri davayı anlamaya çalışırız. Bu ayda zulüm, baskı ve dayatmalara boyun eğmeyerek Müslümanların izzet ve şereflerini korumaya çalışan gerçek Müslümanlar, zalimlerin hedefi olmuşlardır. Asrımızda da nice mutasavvıflar, âlimler, dava önderleri şehadet kervanına ulaşmışlardır.

Ayrıca şubat ayı içinde vefat eden 2. Abdülhamid Han, Şeyh Şamil, Ali Ulvi Kurucu ve bir şehit gibi yaşayarak hayatı ile tevhide şahadet eden rahmetli Necmettin Erbakan Hocamıza ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi giriniz.