Askon Adana Bülten – Mart-Nisan-Mayıs 2014

0

3 aylık uzunca bir aranın ardından yeni bültenimizle tekrar sizlerle birlikteyiz. Bundan böyle üç ayda bir yayınlanacak olan bültenimizde, ASKON Adana Şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle ilgili bilgileri sizlerin bilgisine sunuyor olacağız.

Türkiye’de zorlu bir dönemeçten geçen siyasi gündemin yanı sıra, Mayıs ayında Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında çıkan yangında 301 madencinin vefat etmesi, Türkiye’yi derin bir yasa boğdu. Dileğimiz, ülkemizin artık bu tarz iş kazaları ile evlatlarını kaybetmemesinden yanadır. Soma’da hayatını kaybeden işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet, arkalarında bıraktıkları acılı ailelerine de sabırlar diliyorum.
Mart ayında, ASKON Adana şubesi olarak vefamız gereği, görüşleri ve icraatlarıyla, Türk siyasi tarihinde önemli bir yere sahip olan, Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı, ölümünün 3. yılında, bizlere miras bıraktığı görüşleri ışığında, saygı ve özlemle andık.
Nisan ayı geldiğinde, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğumu vesilesiyle “Kutlu Doğum Haftası”nı çeşitli programlarla kutladık. Düzenlediğimiz programda, değerli konuğumuz Mehmet Talu Hocaefendi, Peygamber Efendimiz’in hayatını ve O’nu neden örnek almamız gerektiğini, birkez daha bizlere anlattı.
Yine Nisan ayı içerisinde Genel Merkezimizden gelen heyeti ağırlama mutluluğunu yaşadık. Bir dizi temasta bulunmak üzere şubemizi ziyaret eden Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Adnan Danışman, Genel Başkan Yardımcısı Sıtkı Abdullahoğlu ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldiğimiz ve “ASKON’u daha ileriye nasıl taşırız?”ı konuştuğumuz toplantımız oldukça faydalı geçti.
Mayıs ayı da ASKON Adana için çok yoğun ve hareketli geçti. Geleneksel olarak düzenlediğimiz futbol turnuvamızın dördüncüsünü, Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirdik. Üye kuruluşlarımızın yoğun ilgisiyle gerçekleşen turnuva, birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olurken, finalde Akyem A.Ş. ve Kıvanç Tekstil takımları karşılaştı. Heyecanın dorukta olduğu karşılaşmanın normal süresi berabere biterken, penaltı atışları sonucunda rakibini mağlup etmeyi başaran Akyem A.Ş., şampiyonluk kupasını kaldıran taraf oldu.
Üyelerimizin faydalanması amacıyla düzenlediğimiz bir diğer program ise Avukat Mehmet Aygün’ün katılımı ile gerçekleşti. “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk ve Uygulaması” konulu toplantıda Av. Aygün, çok değerli bilgileriyle bizleri aydınlattı.
Öte yandan, Evrensel Hafızlar Derneği Adana Şubesi, Dünya Hafızlar Haftası’nı muhteşem bir organizasyonla kutladı. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Eğitimci Abdulmetin Balkanoğlu hafızlığın önemini vurgularken; çok değerli hafızlarımız da okudukları Kur’an-ı Kerim ile bizlere duygulu anlar yaşattılar.
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve ikinci kez başkanlık koltuğuna oturan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ziyaret ettiğimiz isimlerden bazıları. Belediyelerin sorunları ve çözümleri hakkında görüş alışverişinde bulunduğumuz ziyaretlerimizde, her daim işbirliği içerisinde olacağımızın sözünü vererek, Belediye Başkanlarımıza görevlerinde başarılar diledik.
15 – 18 Mayıs tarihlerinde, üyelerimizin yoğun ilgisi ve katılımıyla Makedonya ve Arnavutluk gezimizi gerçekleştirdik. Osmanlı İmparatorluğu’nun uzun yıllar hüküm sürdüğü topraklarda, tarihin derinliklerinden günümüze kadar korunmuş ve önemini yitirmemiş binaları ve tarihi yerleri görüp; ecdadımızı yad ettik.
Girizgah olarak anlatmaya çalıştığımız 3 aylık dönemimizin tüm detaylarını bültenimizin iç sayfalarında bulabilirisiniz.
Selam ve dua ile…